Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Щодо повідомлення прес-служби прокуратури Хмельницької області в ЗМІ про безпідставні первірки Городоцькою МДПІ суб’єктів підприємницької діяльності

11.03.2013

Джерело: Інтернет-видання «УНН», 05.03.2013

http://www.unn.com.ua/ru/news/1192593-na-khmelnichchini-podatkivtsi-bezpidstavno-pereviryali-pidpriyemtsiv-ta-narakhovuvali-yim-shtrafi

В Хмельницкой области налоговики безосновательно проверяли предпринимателей и насчитывали им штрафы

 По результатам проверки сообщения на телефон "горячей линии" прокуратурой Городокского района установлено незаконное вмешательство работников межрайонной государственной налоговой инспекции в предпринимательскую деятельность.

Еще в прошлом году действия налоговиков относительно безосновательного доначисления налога на добавленную стоимость субъекту предпринимательской деятельности судом признаны неправомерными. Несмотря на судебные решения и все необходимые документы, предоставленные этим субъектом на запрос МГНИ, налоговики провели неплановую проверку, безосновательно досчитав ему почти 31 тыс. гривен НДС и 7700 гривен штрафных санкций.

Аналогичные нарушения в действиях этих же работников налоговой инспекции выявлено прокуратурой и во время проверок еще двух предпринимателей, которым незаконно доначислено НДС и штрафных санкций на общую сумму свыше 43 тыс. гривен.

С требованием устранения указанных нарушений и привлечению виновных лиц к ответственности прокуратурой Городокского района внесено начальнику ГНИ представление, которое находится на рассмотрении.

 Позиція ДПС у Хмельницькій області:

 ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що позапланова перевірка скаржника, результатом якої стали донарахування 31 тисячі гривень податку на додану вартість та 7700 грн штрафних санкцій, проведена у повній відповідності до вимог підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 глави 8 Податкового кодексу України. Приводом для її здійснення стала інформація від ДПС у місті Києві про те, що городоцьке підприємство  скористалось послугами, викритого у ході розслідування кримінальної справи, «конвертаційного центру» задля формування схемного податковго кредиту та незаконної мінімізації податкових зобов’язань. За результаттами перевірки згаданого платника вставновлено проведення ним фіктивних безтоварних операцій з фірмою, що була задіяна у діяльності «конвертцентру», та донараховано до сплати у бюджет приховані таким чином від оподаткування суми податку на додану вартість і штрафні санкції. Наразі за позовом підприємства до суду про скасування результатів перевірки відкрите провадження.

Стосовно перевірок інших двох платників податків, яким було «безпідпідставно донараховано ПДВ та штрафні санкції у сумі більше 43 тис. гривен», то ДПС у Хмельницькій області інформує, що у дійсності була проведена лише одна перевірка. Їі результатом стало донарахування податку на додану варість у сумі 6075 гривень через проведення знову ж таки фіктивнвних безтоварних операцій з вже згаданим підприємством, що входило до складу «конвертаційного центру». Як і у попердньому випадку, причиною проведення перевірки стало отримання від ДПІ у Києво-Святошинському районі м. Києва інформації про нікчемність правочинів столичного «тіньовика» з його контрагентами.

Решта суми (-37 413,31 грн.) не була донарахована працівниками Городоцької МДПІ, а задекларована іншим підприємством району в результаті подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.