Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Вчимося разом: митники та прикордонники відпрацьовували навички з протидії хімічній загрозі на кордоні

04.10.2019

У вересні цього року в Україні відбулася низка міжвідомчих спільних тренінгів «Навчання на кордоні - 2019», направлених на протидію хімічним загрозам у пунктах пропуску, які організували фахівці Державної фіскальної служба та Державної прикордонної служби України.
Показово, що у проведенні цих заходів як тренер брав участь представник Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з Хмельницького..
Тренінги проводилися в рамках реалізації проекту «Посилення контролю за транскордонним переміщенням токсичних речовин», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні.
Зазначений проект мав на меті зміцнити системи контролю та моніторингу хімічних речовин при їх транспортуванні через кордон в рамках Комплексної програми хімічної безпеки у нашій державі.
Як наслідок, митники спільно з прикордонниками вдосконалили практичні дії при виявленні небезпечних хімічних речовин та відпрацювали взаємодію контролюючих органів з протидії хімічним загрозам у пунктах перетину кордону різними видами переміщення.
Географія навчань охопила чимало важливих вузлів сполучень, - міжнародний пункт пропуску «Шегині» (піший перетин кордону та перетин кордону автотранспортом), міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Ягодин», а також аеропорт «Бориспіль» та Одеський морський торгівельний порт.
Як відзначають організатори та учасники подій, навчання відбувалися у максимально наближених реалістичних умовах. Були змодельовані практичні ситуації з ймовірним переміщенням через кордон небезпечних хімічних речовин. Фахівці ДФС та ДПС мали можливість у ході огляду особистих речей, автомобіля, контейнера виявляти об’єкти із маркуванням класів хімічної небезпеки (назва, CAS номер, клас небезпеки тощо), а також ідентифікувати ознаки витікання з ємностей невідомої рідини.
Також спільно прикордонники та митники відпрацювали необхідні дії при виявленні загрози впливу небезпечної хімічної речовини (у ході навчання використовувались імітатори речовин), використовуючи необхідні прилади, індивідуальні засоби захисту та обладнання. Було здійснено індикацію імітатора небезпечної речовини та визначення її як небезпечної, обмежено доступ сторонніх осіб до території, передано інформацію та виклик представників ДСНС, НП, СБУ (все умовно).
«Проведені тренінги сприятимуть оптимізації зусиль у галузі хімічної безпеки та захисту на кордоні і покращать співпрацю та координацію діяльності різних відомств, організацій, які задіяні в цій роботі в Україні», - резювала представник Департаменту СПКЗ ДФС Тетяна Шутяк.