Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Впровадження дієвих механізмів боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів з урахуванням позитивного досвіду минулих років

04.09.2019

За сприянням керівництва податкової міліції України вийшли у світ два навчальних посібника, щодо протидії правопорушенням у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів.

Зважаючи на той факт, що на сьогодні однією з основних криміногенних тенденцій фінансово-економічної злочинності на території нашої країни є протиправна діяльність, пов'язана з незаконним виробництвом та обігом товарів підакцизної групи, збитки від злочинів та інших правопорушень у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів несе не тільки держава, а й легальні виробники підакцизної продукції та її споживачі, - зазначив під час чергового навчання для співробітників керівник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління  ГУ ДФС у Хмельницькій області, підполковник податкової міліції Олег Регелюк.

Такого роду протиправна діяльність нівелює конкуренцію для легальної підакцизної продукції, а вживання різного роду підакцизного фальсифікату, виробленого з недоброякісної сировини, становить пряму загрозу їх життю та здоров’ю. До того ж незаконний обіг підакцизних товарів псує міжнародний імідж України серед іноземних партнерів та перешкоджає її євроінтеграційним прагненням.

Зважаючи на це, державою вжито низку превентивних заходів, спрямованих на мінімізацію злочинних проявів у вказаній сфері. Введення додаткових вимог та обмежень, що висуваються до суб'єктів виробництва й реалізації підакцизних товарів, підзвітність цих підприємств державним органам, випуск марок акцизного податку, оснащених більш складною системою захисту, безумовно, вплинули на підвищення рівня контролю в зазначеній сфері. Одночасно правоохоронними органами, у першу чергу податковою міліцією, здійснено ряд небезуспішних заходів щодо протидії злочинним проявам у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів.

На завершення навчання Олег Регелюк підкреслив, що у сучасних умовах потрібно активізувати роботу з детінізації підакцизної сфери, розробляти та запроваджувати нові методи протидії правопорушенням, пов’язаним з незаконним виробництвом та обігом підакцизних товарів, у зв'язку з чим зростає значення високої професійної підготовки співробітників податкової міліції та інших правоохоронних органів до вирішення цього досить складного завдання.

Значною мірою рівень такої готовності визначається ступенем володіння працівниками вказаних підрозділів спеціальними знаннями та інструментарієм, призначеним для попередження злочинів та інших правопорушень у діяльності суб’єктів економіки.

Сподіваємося, що навчальний посібник буде корисним для наших співробітників податкової міліції та інших правоохоронних органів, які забезпечують фінансово-економічну безпеку України у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів та допоможе при розробленні алгоритму виявлення та документування правопорушень у підакцизній сфері, дасть змогу застосувати на практиці викладений узагальнений досвід.