Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Майнові податки сплачуються у чітко встановлені терміни

15.08.2019

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

Територіальні органи ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізичної особи обчислюють податок з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості та транспортний податок.

Нарахування плати за землю фізичним особам проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки.

Податкові повідомлення-рішення по майнових податках з відповідними платіжними реквізитами надсилаються платникам до 1 липня поточного року .

Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації), а щодо плати за землю – за місцем знаходження земельної ділянки, для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів оподаткування, що перебувають у власності;

-розміру площі об'єктів оподаткування (житлової та/або нежитлової нерухомості, або земельної ділянки), що перебувають у власності;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

При виявленні розбіжностей контролюючим органом буде зроблений перерахунок податку на підставі оригіналів відповідних документів, наданих платником податків: документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування; на перехід права власності; на користування пільгою. Після проведення перерахунку суми податку надсилається (вручається) нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У разі, якщо повідомлення - рішення про сплату майнового податку не отримано, але у власності перебуває майно, що підлягає оподаткуванню, то слід також звернутися для проведення звірки.

Причиною може бути неповідомлення платником до фіскального органу даних про зміну місця реєстрації, і податкове повідомлення надіслано контролюючим органом за старою адресою (яка значиться в базах даних ДФС).

У такому випадку громадянину - власнику майна одночасно з наданням документів для проведення звірки слід повідомити про фактичне місце реєстрації шляхом заповнення Заяви за формою 5ДР «Про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків».

Звертаємо увагу, що майнові податки: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; плата за землю сплачуються протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення - рішення.