Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На Хмельниччині надходження екологічного податку зросли до 13 мільйонів гривень

12.07.2019

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, про те, що підприємства краю, діяльність яких пов'язана із забрудненням довкілля, за перше півріччя 2019 року сплатили майже 13 мільйонів гривень екологічного податку. Порівняно з минулорічними показниками надходження зросли на більш ніж 6 мільйонів гривень. Усього в регіоні зареєстровано 2075 платників екологічного податку. 
Результат господарської діяльності людини не завжди і не у всьому йде на користь довкіллю. Адміністрування екологічного податку полягає якраз у тому, аби економічними методами мінімізувати ту шкоду, що завдається зовнішньому природному середовищу. Зауважимо, що сплачені кошти зараховуються до спецфондів Державного і місцевих бюджетів та у подальшому спрямовуються на реалізацію програм поліпшення навколишнього середовища.
Принагідно інформуємо платників екологічного податку, що відповідно до законодавчих змін у цьому році суттєво підвищено ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю – з 0,41 гривні до 10 гривень за одну тонну. 
Крім того, зазначимо, що статтею 250 Податкового кодексу України визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу. 
Відповідно до підпункту 250.2 пункту 250 Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: 
- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів; 
- за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад встановлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.