Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Завдяки співпраці влади і громади у Хмельницькому спостерігається позитивна тенденція у легалізації праці

11.07.2019

Поступовий вихід бізнесу з «тіні» і легалізація трудових відносин – це результати роботи спеціальної міжвідомчої групи, основним завданням якої є спонукати роботодавців працювати легально, - констатували учасники засідання цього робочого органу.
Заступник міського голови Андрій Бондаренко вкотре наголосив, що основною метою є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а саме донесення думки, що у місті Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими. А штрафні санкції застосовують лише у крайніх випадках.
Активно ведеться робота на ринках Хмельницького, і, як результат, протягом 2019 року зареєстровано понад 400 фізичних осіб-підприємців, які працюють на ринках міста. Як зазначає начальник відділу праці управління праці та соціального захисту населення Віталій Усенко, є непоодинокі випадки, коли після проведених бесід у швейному цеху до тридцяти найманих осіб набували статусу офіційного працевлаштування протягом тижня.
Згідно з останнім аналізом звітності, поданої роботодавцями до ДПІ у м. Хмельницькому, за травень 2019 року, порівняно із січнем поточного року встановлено позитивну динаміку основних показників ринку праці:
- кількість роботодавців збільшилась на 116 або 2% (з 6015 до 6717), порівняно з січнем минулого року – майже на 800 СГД;
- кількість застрахованих осіб збільшилась на 1045 осіб або 1% (з 91655 до 92700), порівняно з січнем минулого року – на 7,5 тис. осіб;
- загальний фонд оплати праці по місту збільшився на 87,0 млн грн, на 15% (з 563 до 650 млн грн); - середня заробітна плата у травні 2019 року становила 7,0 тис. грн – збільшилась на 850 грн або 36% (в січні – 6150 тис. грн).
«Спільні заходи фіскальної служби та її партнерів з детінізації економіки та легалізації ринку зайнятості створюють бюджетні резерви, які сприяють розвитку громади міста Хмельницького. Важливо, що до цього процесу підключені усі зацікавлені сторони, ініціатива та спільна діяльність яких генерується спеціальною робочою групою з легалізації трудової зайнятості. За цим процесом стоїть щоденна роз‘яснювальна робота, яка спонукає до створення нових робочих місць, надходження інвестицій, розвитку бізнесу і таким чином формує основну питому вагу податкових надходжень до місцевого бюджету», - констатувала результати засідання начальник Хмельницького управління ГУ ДФС в області Лариса Жук.