Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Інвестиційна привабливість Хмельниччини базується на її сучасному експортно орієнтованому виробничому потенціалі

15.03.2019

Важливою подією у суспільному житті області став ІІІ Міжнародний економічний форум «Інвестиційні можливості Хмельниччини», який наочно відкрив її багатовимірний потенціал. Організаторами заходу стали Хмельницька обласна державна адміністрація на чолі з Вадимом Лозовим, Хмельницька обласна рада та її голова Михайло Загородний та Хмельницька торгово-промислова палата під керівництвом Наталії Бєлякової.
У роботі форуму взяли участь представники Головного управління ДФС у Хмельницькій області та Хмельницької митниці ДФС. Власне, для податківців та митники участь у такому презентаційному заході дала можливість з професійної точки зору обговорити перспективи розвитку регіону, оскільки тема цієї велелюдної публічної зустрічі у значній мірі стосувалася наповнення дохідної частини бюджету та експортного потенціалу нашого краю.
Хмельниччина цікава світові, наголосив Вадим Лозовий. Є позитивна тенденція збільшення експорту товарів вітчизняного виробника. Бізнес-спільнота області нарощує обсяги торгових операцій із закордонними партнерами. У 2018 році здійснювалися поставки до 120 країн. Загальний експортний товарообіг досяг 638 мільйонів доларів США, що більше за попередній рік на 40 відсотків. Майже половина усього подільського експорту відправляється до країн Європейського Союзу.
Регіональний показник росту експорту товарів до країн Євросоюзу більш, ніж вдвічі переважає показник в Україні, де в середньому досягнуто 15-16 відсотків росту за минулий рік. Хмельниччина має рівень – 36,5 відсотка. Покращила свою діяльність Хмельницька митниця. Понад 3,5 тисячі сертифікатів, які прискорюють надходження українських товарів до європейських країн видано підприємствам-експортерам. Розпочала роботу система митного сервісу «Єдине вікно».
Пріоритетними товарами в експорті є: мед, морожені ягоди, меблі, електричні машини, сантехнічні вироби, тонколистовий прокат, полімерна пакувальна плівка, яйця птиці, зернові, бобові, молочна продукція тощо. Так, у 2018 році господарства області експортували понад 8 тисяч тонн меду, що становить 16 відсотків від загальної кількості меду, експортованого Україною.
Голова облдержадміністрації наголосив також на важливості створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу в області: «Розвиток економіки, підприємств та підприємництва, створення нових робочих місць, ріст заробітної плати – одне з пріоритетних завдань моєї команди».
В області працює більше однієї тисячі промислових підприємств, де зайнято близько чверті працюючих. Також здійснюють діяльність 13,5 тисячі суб’єктів малого та середнього бізнесу, де зайнято майже 190 тисяч осіб. У 2018 році до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів підприємництва надійшло 5,4 мільярда гривень податкових платежів, що на 900 мільйонів гривень. або на 20,2 відсотка більше, ніж за 2017 рік.
Хмельниччина – надійний партнер для зарубіжного інвестора, зауважив Вадим Лозовий: «Ми пропонуємо відкриті та прозорі взаємовідносини, підтримку і допомогу у реалізації проектів. В області діє більше 250-ти підприємств з іноземними інвестиціями, в економіку залучено 200 мільйонів доларів США з 36 країн, за останній рік ця сума збільшилась майже на 30 мільйонів доларів США».
Керівник області висловив сподівання, що форум сприятиме встановленню нових партнерських контактів та налагодженню взаємовигідного співробітництва. Загалом можна впевнено стверджувати, що озвучені учасниками зібрання гасла «Від контактів до контрактів!» та «Інвестуйте в Хмельниччину! Це вигідно і зручно!» знайшли тут реальне втілення.
Участь у форумі взяли представники майже ста підприємств Хмельниччини та поважні гості з-за кордону. Зокрема, Польщі, Словаччини, Чехії, Канади, Китаю, Бельгії.
Особливо цікавою родзинкою ІІІ Міжнародного економічного форуму «Інвестиційні можливості Хмельниччини» стала презентація керівниками територіальних громад області у дискусійних панелях проектів державно-приватного партнерства, де завдяки децентралізації спостерігається активна бізнесова діяльність, залучаються інвестиційні кошти і відповідно збільшуються податкові надходження до бюджетів ОТГ.