Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

У Дунаївцях ділки заховали тіньову діяльність за пошиттям штор

11.02.2019

Ряд фактичних перевірок, спрямованих на виявлення порушень трудового і податкового законодавства провели нещодавно працівники відділу контрольно-перевірочної роботи управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області.
Результатом цієї роботи стало виявлення використання праці неоформлених працівників кількома підприємцями у Дунаївцях. Зокрема, у райцентрі податківці викрили діяльність підпільної фабрики з пошиття тюлей та штор, які реалізовувалися на ринках області. Підприємство знаходилась «у тіні», оскільки не була зареєстрованою була ані підприємницька діяльність, ані робота найманих працівників. При цьому, як виявилося, господарі фабрики самі її діяльністю не займалися, адже давно вже проживають за кордоном.
Примітно також, що місцева підприємницька спільнота позитивно поставилася до фактів припинення тіньової діяльності їх же колег, адже сумлінні підприємці, які сплачують податки, у першу чергу потерпають від нездорової конкуренції з боку «тіньовиків». До того ж кошти втрачають місцеві громади, які недоотримують податок на доходи фізичних осіб, що є одним з найважливіших складових у наповненні місцевого бюджету. Не кажучи вже про найманих працівників, які позбавляються соціального захисту з боку держави.
Відповідно до чинного законодавства несумлінним роботодавцям, які допустили працівників до роботи без оформлення трудового договору й виплачували заробітну плату без нарахування податків та сплати єдиного внеску, загрожує сплата штрафу у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника.
Нагадаємо, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року складає 4173 гривні.