Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Пільговий період митного оформлення авто на єврономерах закінчується 22 лютого

14.01.2019

Хмельницька митниця ДФС нагадує, що 25.11.2018 року набрали чинності Закони України від 08.11.2018 №2612-VIII „Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” та від 08.11.2018 №2611-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів”.

Закон №2612 надав власникам легкових транспортних засобів на іноземній реєстрації, ввезених в Україну в митних режимах транзиту та тимчасового ввезення з 1 січня 2015 року до 25.11.2018, можливість легалізувати використання таких транспортних засобів в Україні після їх митного оформлення впродовж 180 днів з дня набрання ним чинності.
Водночас, Закон №2612 надав можливість, впродовж 90 календарних днів з дня набрання ним чинності, скористатися пільговою ставкою акцизного податку. Ця пільга поширюється як на згаданих власників транспортних засобів на іноземній реєстрації, так і на інших фізичних осіб, які виявили бажання придбати легковий автомобіль вже після набрання чинності Законом.

22.02.2019 року визначено кінцевою датою, коли митне оформлення транспортних засобів буде можливим із застосуванням пільгової ставки акцизного податку.
З моменту набрання чинності згаданими Законами Хмельницькою митницею ДФС оформлено в митному відношенні 1306 легкових автомобілів, з яких 826 автомобілі на євро номерах та 480 імпортованих транспортних засобів оформлено за старою процедурою.

Загальна сума платежів склала 81 мільйон гривень, яких 49 мільйонів за митне оформлення авто з іноземною реєстрацією, за 32 мільйони гривень – за інші транспортні засоби іноземного виробництва.

Найбільше автомобілів впродовж одного дня було оформлено безпосередньо перед новорічними святами та одразу після їх завершення. Зокрема, в ці дні митниці декларувалось понад 100 одиниць транспортних засобів. Зважаючи, що митницею здійснюється оформлення й інших зовнішньоекономічних товарів, оформлення 100-110 одиниць транспортних засобів фізичних осіб впродовж одного дня є максимально можливим.

Оскільки після 22.02.2019 року ставка акцизного податку зросте вдвічі, в останні дні, впродовж яких діятиме пільга, очікується найбільша кількість декларацій на автомобілі. З огляду на це, Хмельницька митниця ДФС звертається до осіб, які мають наміри задекларувати легкові автомобілі, здійснити це завчасно.