Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Працівники фіскальної служби Хмельниччини вдосконалюють знання антикорупційного законодавства

12.10.2018

Керівник сектору з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Хмельницькій області Віталія Гарматюк провела додаткове навчання щодо роз’яснення та вивчення норм діючого антикорупційного законодавства на тему: «Своєчасність та правильність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування. Інші проблемні питання, які виникають при заповненні електронної декларації та відповідальність за порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю».

Під час спілкування з колегами фахівець актикорупційного напрямку, зокрема, повідомила, що цьогоріч за матеріалами службових перевірок та розслідувань відділу внутрішньої безпеки фіскальної служби області Управління захисту економіки склало 6 протоколів за порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю працівників ДФС Хмельниччини.

У зв’язку з цим і виникла необхідність у черговий раз наголосити на необхідності своєчасного подання щорічної декларації, а також, у разі необхідності, ще 3-х її типів, нагадати про те, як і коли подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а також розглянути та обговорити проблемні питання, які виникають при заповненні зазначених декларацій.

Отже відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», членами сім'ї суб'єкта декларування вважаються:

1) особа, яка перебуває у шлюбі із суб'єктом декларування (чоловік/дружина), незалежно від їх спільного проживання. Це означає, що членом сім'ї суб'єкта декларування є його чоловік/дружина, якщо шлюб між ними офіційно не розірвано (навіть якщо особи спільно не проживають, не пов'язані спільним побутом тощо);

2) у випадку наявності сукупності таких ознак як спільне проживання, пов'язаність спільним побутом та наявність взаємних прав та обов'язків (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких не мають характеру сімейних) із суб'єктом декларування, членами його сім'ї є також його:

діти, у тому числі повнолітні;

батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням;

будь-які інші особи, у тому числі особи, які спільно проживають із суб'єктом декларування, але не перебувають з ним у шлюбі.

Усі інші особи, за відсутності хоча б однієї із вказаних ознак для цілей декларування не вважаються членами сім'ї суб'єкта декларування (наприклад, особи, які за відсутності вказаних ознак спільно орендують (користуються) житлом, проживаючи в одній квартирі, кімнаті у гуртожитку, готелі тощо).

У ході навчання у форматі запитання-відповідь обговорено застосування антикорупційного законодавства на практиці.