Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Результати робочої зустрічі з питань погашення заборгованості зі сплати ЄСВ вселяють оптимізм

14.09.2018

У Хмельницькому відбулась спільна нарада за участю начальника Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області  Віктора Худняка, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольги Заярнюк, заступника начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області Валерія Коновальчука стосовно забезпечення надходжень та  погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

У ході робочої зустрічі  обговорені проблемні питання, визначені шляхи їх вирішення та заходи щодо спільної взаємодії по стягненню  існуючої та недопущенню виникнення новоствореної заборгованості по єдиному соціальному внеску.

«Варто зазначити, що чинним законодавством, яке регулює порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ. Зрештою, роботодавцям простіше не допускати такого роду заборгованості, оскільки платіж з єдиного внеску має пріоритетний характер. Зрештою, результати зустрічі та обговорення даного питання вселяють оптимізм, оскільки вироблено конкретний і активний план дій», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС в області Валерій Коновальчук.

Варто зазначити, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ зобов’язань по сплаті податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання з ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).