Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Фахівці ДФС взяли участь у зустрічі з представниками аграрного бізнесу Хмельниччини

09.07.2018

Пріоритети діяльності сільського господарства, розв‘язання проблемних питань галузі, стратегія розвитку аграрного сектору економіки, сільських територій та кооперативного руху стали темою розмови на обласному форумі з питань розвитку аграрного сектору економіки, який відбувся в обласній філармонії під головуванням голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового та заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети.

До участі у діалозі були запрошенні керівники райдержадміністрацій, районних, сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад, сільгосппідприємств усіх форм власності, підприємств харчової і переробної промисловості, галузевих і споріднених служб агропромислового комплексу, директори аграрних навчальних закладів, очільники силових та контролюючих структур.

Передувала початку пленарного засідання робота консультативно-комунікаційного центру для учасників форуму, до якого окрім провідних фахівців Головного управління ДФС у Хмельницькій області увійшли представники науково-дослідних та банківських установ, Головного територіального управління юстиції, освітніх закладів та інших галузевих структур. Зрештою, ділове спілкування відбувалось і у вестибюлі та залі філармонії, що дало можливість у неформальній ситуації обговорити важливі питання розвитку галузі.

Розпочинаючи засідання, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий зазначив, що від кожного з присутніх, певною мірою, залежить подальше укріплення лідируючих позицій Хмельниччини у сільськогосподарському виробництві країни, нарощування валового виробництва рослинництва, тваринництва, харчової і переробної промисловості, розвиток кооперативного руху на селі.

Під час наради учасники заслухали та обговорили безліч проблемних питань з якими аграрії області стикаються у своїй повсякденній роботі. Серед яких кооперація як інструмент економічного зростання сільських територій, дотримання безпечних умов виробництва сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах, перспективи заготівлі молока від населення, сприяння бізнесу в розвитку міжнародного співробітництва та посилення експортної спроможності підприємств Хмельницької області, актуальні питання у сфері державної реєстрації нерухомого майна та бізнесу для сільськогосподарських підприємств (агровиробників) тощо.

У свою чергу голова адміністрації Вадим Лозовий зауважив, що розвиток сільських територій передбачає, перш за все, наповнення місцевих бюджетів. А це – створення нових робочих місць, виведення зарплат «з тіні», відкриття нового виробництва і, звісно ж, підняття рівня заробітної плати.

Так, підприємства повинні удосконалювати свої можливості щодо пошуку нових ринків збуту продукції, скористатися досвідом і пропозиціями Хмельницької торгово-промислової палати, організовувати презентації товарів, ставати учасниками виставок і, у загальному, просувати свій бренд, торгову марку на ринку продукції.

У свою чергу, органи місцевого самоврядування повинні сприяти створенню можливостей для формування ринку збуту цієї продукції через кооперативи, комунальні або заготівельно-збутові організації, що дасть можливість створити нові робочі місця, підвищити офіційну  зайнятість населення, збільшити надходження до бюджетів громад.

Також Вадим Лозовий акцентував увагу учасників форуму на необхідності провадження досвіду підприємців щодо співпраці з сільськими, селищними радами, об’єднаними територіальним громадами щодо створення та підтримки соціальних проектів, залучення коштів підприємств для розвитку громад, ремонту та будівництва доріг, відновлення соціальної сфери, забезпечення водопостачанням та інші проекти. У цьому велику роль повинно відіграти і соціальне партнерство між агрохолдингами та органами місцевого самоврядування.

«Сьогоднішня зустріч з аграріями краю дозволила краще зрозуміти один одного, аби спільно реалізовувати стратегію розвитку економіки та наповнення бюджету. У свою чергу фіскальна служба активно розвиває партнерські стосунки з сільгоспвиробниками, передусім через надання якісних сервісних послуг, які у сегменті бюджетів усіх рівнів забезпечують находження кожної п‘ятої гривні. Загалом протягом першого півріччя поточного року до бюджетів усіх рівнів виробниками сільськогосподарської продукції Хмельниччини спрямовано 1,7 мільярда мільйонів гривень податків та зборів», - розповів начальник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук.