Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Власники нерухомості поповнили скарбниці місцевих громад Хмельниччини на понад 34 мільйони гривень

25.06.2018

Власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, на даний час сплатили до місцевих бюджетів області понад 34,7 мільйона гривень податку на нерухомість.

Таким чином, до місцевих скарбниць цьогоріч мобілізовано майже на 17 мільйонів гривень більше, ніж в аналогічний період минулого року. Темп росту складає 192 відсотки. Індикативний показник наразі виконується на понад 105 відсотків, додатково надійшло більше 1,7 мільйона гривень.

У Головному управлінні ДФС в області запевняють, що представники органів ДФС, виконавчої влади і територіальних громад володіють достатньою інформацією про об’єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню. Однак самі громадяни далеко не завжди достатньою мірою обізнані стосовно особливостей оподаткування їх «квадратних метрів». Тож роз’яснювальна робота щодо цього ведеться постійно.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи – власники житлової та нежитлової нерухомості.

Базою  оподаткування  податком на нерухоме майно є загальна площа об’єкта  житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток. База  оподаткування  зменшується: для квартир, незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів, для різних типів  об’єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності  платника податку квартири  та житлового будинку або їх часток) – на 180 кв. метрів. Тобто власники нерухомості мають раз на рік сплатити лише за ті квадратні метри, які перевищують вказану кількість. Ставки податку встановлюються місцевими радами, однак вони не можуть перевищувати 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на початок звітного року (у 2018 році – 48 грн. за 1 кв. метр).

Якщо ж власник нерухомості не отримав податкове повідомлення-рішення щодо сплати податку до 1 липня поточного року, він може звернутися для звірки даних до податкового органу за місцем реєстрації об’єкта нерухомості.

«Податок на нерухомість як складова податку на майно є потенційно бюджетоутворюючим, тож питанню його якісного адміністрування фахівці ДФС приділяють належну увагу. Своєчасному надходженню коштів також сприяють спільні заходи органів ДФС у межах компетенції  та місцевого самоврядування щодо інформування власників майна про необхідність перерахувати визначені кошти до бюджету», – зауважує заступник начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області Тетяна Процюк.