Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Понад 14 мільйонів гривень екологічного податку спрямували підприємства Хмельниччини на відновлення довкілля

19.06.2017

За забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарської діяльності Хмельницької області впродовж січня-травня 2017 року перерахували до зведеного бюджету 14,3 мільйона гривень екологічного податку. Темп росту надходжень до відповідного періоду минулого року склав 135 відсотків, що в перерахуванні на фінанси означає плюс 3,8 мільйона гривень платежів на оздоровлення навколишнього середовища.
Згідно розподілу коштів із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів краю надійшло  11,4 мільйона гривень, до державного бюджету – 2,9 мільйона гривень. Що стосується суб‘єктів господарювання, то на сьогодні в області платниками екологічного податку є понад 2 тисячі юридичних та фізичних осіб регіону.
Також позитивна динаміка спостерігається і щодо рентної плата за спеціальне використання води. Так, за п‘ять місяців звітного року до зведеного бюджету надійшло 20,3 мільйона гривень цього платежу. Ця сума на 4,7 мільйона гривень перевищує минулорічний показник.
Зазначимо, що екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Порядок визначення об’єкта оподаткування,  нарахування та сплати екологічного податку визначено розділом VIII Податкового кодексу України. Відповідно ресурсні платежі в Україні окрім того, що є одним із  сегментів дохідної частини бюджетів, використовуються у подальшому для здійснення державою природоохоронної та ресурсовідтворювальної діяльності.