Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Зустріч з бізнес-спільнотою Славутчини: українська стратегія розвитку й орієнтація на європейські стандарти

12.06.2017

У діалоговому форматі на комунікаційному майданчику ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» пройшла робоча зустріч начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергія Ковальчука з представниками середнього та великого бізнесу міста Славути та району.
Активну участь у розмові також взяли начальник Тернопільського відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС Валерій Лісницький, міський голова Василь Сидор та голова ради територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України» у Хмельницькій області Ростислав Семків.
Темою для дискусії стало обговорення питань щодо реалізації інвестиційних проектів та впливу на них сучасної податкової і митної політики, співпраці бізнесу та органів місцевої влади. Постановка проблем та бачення шляхів їх розв‘язання продиктовані умовами і результатами діяльності підприємницької громади Славутчини, а також активною реалізацією сучасної економічної політики.
«Сьогодні кожна п‘ята гривня, яка надходить до зведеного бюджету від платників податків Хмельницької області, генерована бізнесом Славутчини.  Загалом фактичні надходження до бюджетів усіх рівнів від цього північного регіону області протягом січня-травня поточного року склали 678 мільйонів гривень. Показово, що у травні відзначається позитивна динаміка з податку на додану вартість та податку на прибуток, яка свідчить про зростання економіки краю», - підкреслив на зустрічі керівник ДФС Хмельниччини Сергій Ковальчук.
Як засвідчив обмін думками та пропозиціями учасників зустрічі, активний економічний розвиток тут зумовлений багатьма прогресивними факторами. З-поміж них переорієнтація зовнішньоекономічної діяльності на європейський вектор розвитку, імпортозаміщення у виробництві, впровадження сучасних екологічно орієнтованих та енергозберігаючих технологій. Примітно, що до податкових переваг у діяльності представники бізнес-еліти краю додали можливість збільшення заробітної плати для найманих робітників за рахунок вивільнення коштів від зменшення ставки ЄСВ, електронні податкові сервіси та можливість подання звітності через Інтернет.
Що стосується наданих славутським бізнесом пропозицій, то це передусім відтермінування сплати ПДВ при ввезенні обладнання, сировини та матеріалів після створення реальної  доданої вартості, лібералізація умов і термінів надходження валютної виручки, спрощення митних формальностей та запровадження інституту уповноваженого митного оператора.
У підсумку зустріч отримала й певний екскурс в історію. Адже саме цього року місто Славута відзначає 400 років з дня першої літописної згадки. У цьому зв‘язку варто згадати запровадження тут у 1633 році князем Юрієм Заславським податкових пільг з метою розвитку ремесел та сільгоспвиробництва. Тож за словами міського голови  Василя Сидора, «необхідно не лише пам‘ятати історію, але й мати єдину економічну стратегію в Україні, це престижно і патріотично».