Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Митна енциклопедія народилась на Хмельниччині

20.05.2016

В обласному конкурсі науково дослідних робіт, який проводиться під егідою Хмельницької обласної ради, першу премію у номінації «Гуманітарні НДР» отримали митники – науковці Державного науково-дослідного інституту митної справи на чолі з начальником Хмельницької митниці, доктором економічних наук, доцентом Іваном Бережнюком за науково-дослідну роботу «Розбудова митної справи України: витоки, реалії, перехід до сталого розвитку».
Також до когорти номінантів конкурсу увійшли наукові співробітники інституту Ольга Нагорічна, Олександр Фрадинський, Віталій Туржанський, Оксана Яковенко, Людмила Прус та Юрій Медвідь.
Завдяки їх творчим зусиллям і науковому таланту побачило світ пілотне видання Митної енциклопедії, яке стало першим багатотомним систематизованим зведенням знань про митну справу, економіку та політику в Україні.
«Цей енциклопедичний трьохтомник цілком відповідає професійним потребам працівників Державної фіскальної служби України для підготовки посадових осіб та підвищення їх кваліфікації, розробки нормативних актів у сфері митної справи. По суті – це зібрання знань про державну митну справу та зовнішньоекономічну діяльність. Над Митною енциклопедією ми працювали декілька років поспіль, і приємно, що напередодні Дня науки в Україні цей проект отримав високу публічну оцінку», - розповів керівник авторського колективу Іван Бережнюк.   
За твердженням науковця, результатом колективного наукового пошуку став комплекс наукових статей, у яких описано митну термінологію та відомчі відзнаки, історію розвитку митної справи, її сучасність, діяльність митних служб зарубіжних країн, органи державної влади в Україні та питання боротьби з контрабандою, митні органи, офшорні зони, кінологічне забезпечення здійснення митної справи, зброя, культурні цінності та інші аспекти служби.
Розповсюдження Митної енциклопедії створення якої відбулось на Хмельниччині, сприятиме покращенню іміджу Державної фіскальної служби, вирішенню актуальних наукових та економічних проблем, пов’язаних з реалізацією національних митних інтересів України, підвищить ефективність комунікацій у процесі практичної, наукової та навчальної діяльності в митній сфері.
Автори не виключають використання електронної версії Митної енциклопедії у «Вікіпедії» та долучення цієї унікальної наукової роботи до  порталу Всесвітньої митної організації.