Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Продаж власної сільськогосподарської продукції оподатковується

25.04.2019

Славутське управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області  повідомляє, що відповідно до пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках площею понад 2 гектари, підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за результатами звітного року, а також сплатити податок з таких доходів.

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі  орендодавці також самостійно нараховують та сплачують відповідні податки і збори (пп.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ).

Відповідно до вимог ПКУ доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.