Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Інтернет - конференція: деклараційна кампанія на фінішній прямій

10.04.2019

До завершення кампанії декларування доходів громадян залишилось три тижні. Отже можна сказати, що вона наближається до фінішу. Для більшої поінформованості та зручності платників у Хмельницькому управлінні ГУ ДФС у Хмельницькій області була проведена Інтернет – конференція на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році».

Платники за допомогою   Інтернет – ресурсу   отримали оперативну інформацію щодо термінів сплати податку на доходи фізичних осіб, стосовно нюансів цьогорічної кампанії декларування,  способів  надання декларації, можливості отримання податкової знижки тощо.  

Надаємо декілька питань, які надійшли під час Інтернет-конференції  та відповідей на них:

Питання: Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи особам, які надають репетиторські послуги?

Відповідь: Відповідно до підпункту 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України.

Якщо викладач – репетитор не є фізичною особою – підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб з таких доходів (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ).

Декларацію за 2018 рік викладачам – репетиторам слід подати до 1 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року № 556.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій Декларації такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2019 року.

Доходи від репетиторства відповідно до пункту 167.1 статті 167 ПКУ оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5%.

 Питання: Скажіть, сплатити податок треба в день подання декларації?

Відповідь: Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2018 році, подається до 1 травня 2019 року. Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2019 року.

 Питання: Який документ повинна надати контролюючому органу фізична особа-резидент, яка отримала іноземні доходи, якщо податок сплачувався за межами країни?

Відповідь: Відповідно до підпунктів 170.11.1 та 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %).

Згідно з п. 13.3 ст. 13 ПКУ доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до п. 13.5 ст. 13 ПКУ для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа - резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

 Питання: Cкажіть, будь ласка, якщо договір укладено на навчання племінника, чи маю я право на податкову знижку?

Відповідь: Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує середню спеціальну або вищу освіту за себе або члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти). Племінник не є родичем першого ступеня споріднення, отже права на податкову знижку в такому випадку немає.

 Питання: Чи можна отримати податкову знижку за 2017 рік у 2019 році?

Відповідь: Якщо Ви не скористалися правом на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, (тобто у 2018 році за 2017 рік), то відповідно до Податкового кодексу України таке право на наступний податковий рік не переноситься.