Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей РРО, платники податків мали змогу дізнатись під час «гарячої лінії»

07.09.2018

На запитання платників податків відповідав голова комісії з реорганізації Кам’янець-Подільської ОДПІ  Ігор Бєлко.

Доброго дня, Ігоре Антоновичу! Скажіть, будь ласка, в чому полягає запровадження пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій?

Доброго дня. В першу чергу хочу звернути увагу на те, що дана система передбачає програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС України, а також буде інтегрована з «Електронним кабінетом».

Зупинюсь на можливостях електронної системи Е-Receipt (електронний чек), це:

- використання новітніх моделей комплексів та їх миттєву фіскалізацію;

- використання контрольно-звітної інформації, що передається від пристрою (чеки) суб’єктами господарювання, для самоконтролю та громадянами для захисту їх прав як споживачів;

- відмова від друку паперових чеків;

- відмова від послуг інформаційного eквайера;

- безкоштовне програмне забезпечення та інтерфейси користувачів – суб’єктів господарювання та покупців;

- створення центру супроводження бізнесу, який включатиме адміністраторів серверного обладнання та службу підтримки користувачів;

- цілодобова доступність користувачів до системи.

Як буде відбуватися реєстрація РРО в органах ДФС?

Реєстрація РРО для суб’єкта-власника РРО буде відбуватися в один крок за один робочий день на підставі заяви за спрощеною формою та без додатків.

Які особливості системи реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій Е-Receipt ?

Інноваційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій – Електронний чек, розроблена ДФС, передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів.

Чи буде встановлена абонентська плата за користування системою Е-Receipt?

Всі кейси цієї системи будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система  працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.

 

Яким чином  буде в  даній системі видаватися покупцеві чек?

РРО, до яких ми звикли, друкують чеки. Нова система працює по цифрових технологіях, тому чек буде видаватися у формі QR-кода. Електронний чек буде реєструватися  в системі ДФС  та доповнюватися  кодом, після чого буде передаватися на пристрій.

Інформація  про фіскальний номер чека і  його код зберігається в Електронному чеку та буде доступна для перегляду в Електронному кабінеті  як для платника, так і для покупця.

Сучасний бухгалтерський та податковий облік ведеться за допомогою  визначеного програмного забезпечення. Чи передбачена  синхронізація нового програмного забезпечення з тим, що вже використовується в господарській діяльності?

ДФС розглядає можливість інтеграції системи з більшістю бухгалтерських програм, тому вона не буде створювати проблем в частині ведення  бухгалтерського та податкового обліку.

Коли буде відомий перелік моделей комплексів, які братимуть участь в проекті?

Після затвердження переліку новітніх моделей комплексів, які братимуть участь в проекті, ДФС здійснить їх реєстрацію у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій. Реєстрація триватиме до 1 квітня 2019 року. Саме ці моделі і застосовуватимуть у своїй діяльності користувачі – учасники експерименту, які здійснюватимуть з їх допомогою розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Зауважу, що реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня 2019 року.

Що відбуватиметься у випадку поломки центрального сервера чи відсутності електроенергії?

Для упередження будь-яких збоїв у роботі системи передбачено використання двох незалежних дата-центрів. Вони знаходитимуться в різних точках нашої держави, страхуватимуть один одного на випадок втрати електроенергії, чи інших можливих збоїв. Переключення здійснюватиметься автоматично у разі збоїв у роботі одного з них.