Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

ДПІ у місті Хмельницькому: спрощена система оподаткування – знати і комфортно працювати

06.08.2018

«Ми намагаємося проінформувати та достукатися до кожного підприємця, кожного платника податків», - зазначає керівник ДПІ у м. Хмельницькому Валерій Коновальчук.

Отже, що сьогодні варто знати платникам єдиного податку.

Для платників єдиного податку з 01.01.2018 року змінилося зовсім небагато. Згідно ст. 293 глави 1 розділу XIV«Спрощена система оподаткування, обліку та звітності»  ПКУ ставки єдиного податку для платників І групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного періоду), ІІ групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, ІІІ групи – у відсотках до доходу.

Нагадуємо, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

Для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

Для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Звертаємо увагу на те, що незалежно від того як змінюється прожитковий мінімум або мінімальна заробітна плата впродовж календарного року, для платників єдиного податку І та ІІ груп все одно діє та фіксована ставка, яка була прийнята на 1 січня  податкового (звітного) року.

При цьому сплата єдиного внеску (або як говорять наші підприємці сплата до Пенсійного фонду) регламентується нормами закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». З 01.01.2018року нормами пункту 4 частини першої статті 4 даного Закону передбачено, що незалежно від отриманого доходу фізичні особи – підприємці ЗОБОВ’ЯЗАНІ сплачувати ЄВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску, який розраховується як добуток мінімальної заробітної плати (на сьогодні 3723,00грн.) та ставки ЄВ (22%).

Пільгою зі сплати ЄСВ користуються ФОП І, ІІ, ІІІ груп та загальної системи оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інваліди І, ІІ груп (раніше така пільга була лише для платників єдиного податку.

Варто зазначити також , що згідно п. 293.6 ст.293 ПКУ у разі здійснення платниками єдиного податку І та ІІ груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

Водночас, звертаємо увагу і на те , що при умові здійснення платником єдиного податку з першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений  п. 293.7 ст.293 для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Пільгою зі сплати ЄСВ користуються ФОП І, ІІ, ІІІ груп та загальної системи оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інваліди І, ІІ груп (раніше така пільга була лише для платників єдиного податку.

Отже, усі вищезазначені зміни впливають на обов’язкові платежі, які «єдинники» І-ІІІ груп сплачують до бюджету.

«Робота, яку проводять податківці міста, як свідчить статистика, дає свої позитивні результати, і сумлінних платників стає більше. Сьогодні на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому перебуває  понад 18,4 тисяч фізичних особи – підприємця, які є платниками єдиного податку, що на 650 платників більше, ніж на 1 липня 2017 року. Загальний стан нашого суспільства, його культура – це аспекти які стосуються усіх без винятку, тому всі повинні розуміти свою відповідальність за виконання свого громадянського обов’язку – сумлінно сплачувати податки», - резюмував керівник ДПІ у місті Хмельницькому Валерій Коновальчук.