Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Співпраця фіскальної служби Славутчини з органами місцевого самоврядування сприяє наповненню бюджетів громад

10.07.2018

Актуальний виступ начальника Славутської ОДПІ Володимира Яремчука на зустрічі з представниками ОТГ та бізнес-спільнотою району, яке днями відбулося у РДА, викликав резонанс і водночас дав відповіді на чимало запитань за тематикою адміністрування податків та зборів до місцевих бюджетів.

Зустріч проведена за ініціативою голови Хмельницької облдержадміністрації Лозового В.М. Головував на заході очільник Славутської РДА Маршук Б.П. На заході були присутні  представники Держохоронпраці, Пенсійного фонду, МЧС, правоохоронних органів та інших структур.

На теренах Славутчини створено 3 територіальні громади, здійснюють діяльність 45 СГ – юридичних осіб, 897 СГ – фізичних осіб.

Говорячи про взаємодію органів місцевого самоврядування та податкової служби по платежах до бюджету, Володимир Яремчук, зокрема, зазначив, що до початку реформи децентралізації, пріоритетом роботи ДФС було виконання загального фонду показників держбюджету. Децентралізація дала змогу почати працювати більш плідно з місцевим самоврядуванням, щоб забезпечувати наповнення місцевих бюджетів.

Також податківець наголосив, що наразі залишається чимало резервів, які при системному підході дадуть змогу поліпшити наповнення скарбниць місцевих громад.

«Першим значним резервом для наповнення місцевого бюджету є проведення спільних заходів ДФС та місцевих рад для забезпечення належної сплати податку з доходів фізичних осіб. У доходах місцевих бюджетів частка ПДФО складає 97 відсотків, що свідчить про те, що ПДФО – бюджетоутворюючий податок. Для його залучення необхідна активна робота  робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення», - підкреслив Володимир Яремчук.

Наступним резервом є сплата податку від здавання в оренду об’єктів нерухомості, де органи місцевого саморядування можуть встановити мінімальну обов’язкову вартість оренди, з якої орендодавець сплачуватиме податок.  А також врегулювання місцевих податків та зборів: єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, акцизу з роздрібного продажу алкоголю і тютюну.

Голова РДА акцентував увагу учасників розмови на тому, що лише поєднання спільних зусиль усіх сторін соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, проведення масштабної роз’яснювальної роботи, аби кожен розумів необхідність легального працевлаштування та сплати внесків, є запорукою успішної боротьби з нелегальною зайнятістю і тіньовою заробітною платою.