Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Співпраця фіскальної служби Хмельниччини з органами місцевого самоврядування спрямована на наповнення місцевих бюджетів

21.05.2018

Актуальний виступ начальника Волочиського відділення Красилівської ОДПІ Анатолія Саланського на засіданні регіональної платформи Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, яке днями відбулося у Кам’янці-Подільському, викликав чималий громадський резонанс і водночас дав відповіді на чимало запитань за тематикою адміністрування податків та зборів до місцевих бюджетів.

Засідання на тему «Реформування місцевого самоврядування. Особливості надання медичних та освітніх послуг у нових законодавчих умовах у 2018 році» пройшло у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує ВАОМС «Асоціація міст України» за підтримки USAID.

На заході були присутні заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лесков, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, головний лікар Центру ПМСД Хмельницького району Леонід Коцюба, міський голова м. Славути Василь Сидор, міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич  та інші представники самоврядування міст та громад – членів Хмельницького регіонального відділення, представники Державної фіскальної служби, Держохонпраці, а також народний депутат України Володимир Мельниченко.

Озвучуючи питання взаємодії органів місцевого самоврядування та ДФС України по платежах до бюджету, Анатолій Саланський, зокрема, зазначив, що до початку реформи децентралізації, пріоритетом роботи ДФС було виконання загального фонду показників держбюджету, а співпраця з органами місцевого самоврядування була не на найвищому рівні. Децентралізація дала змогу почати працювати більш плідно з місцевим самоврядуванням, щоб забезпечувати наповнення місцевих бюджетів.

Також податківець наголосив, що наразі ще залишається чимало резервів, які при системному підході дадуть змогу поліпшити наповнення скарбниць місцевих громад.

Першим значним резервом для наповнення місцевого бюджету є проведення спільних заходів ДФС та місцевих рад для забезпечення належної сплати податку з доходів фізичних осіб. У доходах місцевих бюджетів частка ПДФО складає 55 відсотки, темпи росту до минулого року складають 50%, що свідчить про те, що ПДФО – бюджетоутворюючий податок. Для його залучення необхідна організація робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Такі робочі групи працюють як при РДА, так і при виконкомах рад, і мають за основне завдання роз’яснювальну роботу. Вони заслуховують керівників підприємств, які не забезпечують мінімальний рівень зарплати працівників, а також проводять обстеження на предмет виявлення незареєстрованої найманої праці. З досвіду роботи по Волочиській ОТГ видно, що не менше 50 відсотків суб’єктів господарювання в подальшому реєструються або реєструють найману працю. Якщо ж вони продовжують порушувати, ОМС має надати в ДФС листи із зазначенням місця, де використовується незареєстрована наймана праця, тоді ДФС проводить фактичні перевірки і застосовує штрафні санкції.

Наступним не до кінця використаним резервом є сплата податку від здавання в оренду об’єктів нерухомості, де ОМС можуть встановити мінімальну обов’язкову вартість оренди, з якої орендодавець сплачуватиме податок.  А також врегулювання місцевих податків та зборів: єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, туристичного збору, збору за паркування транспортних засобів та акцизу з роздрібного продажу алкоголю і тютюну.

Крім цього, учасники засідання обговорювали питання впровадження медичної реформи  на місцях та ролі інспекторів з праці у наповненні місцевого бюджету та способів їхнього впливу на суб'єкти господарювання.

На завершення засідання народний депутат Володимир Мельниченко запевнив, що робота над поліпшення законодавчого забезпечення для ОМС та реформи децентралізації залишається пріоритетом Верховної Ради, про що свідчить нещодавнє прийняття довгожданого закону про об'єднання міст обласного значення.

Учасники зібрання відвідали будівництво новітньої ТЕС, відкриття якої незабаром планується у Кам'янці-Подільському.