Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

У Хмельницькому активно проходить Деклараційна кампанія-2018

14.02.2018

Примітно, що кількість поданих хмельничанами декларацій щороку зростає. Так, якщо у 2016 році у місті задекларували доходи та скористалися правом податкової знижки 2648 громадян, а  у 2017 році їх було вже 2820. А це значить, що поступово відбувається злам у свідомості громадян і від принципу ухиляння від сплати податків ми переходимо до сповідування європейського принципу «Податки – це плата за цивілізацію, за розвиток держави».

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами майнового стану та доходів, отриманих у 2017 році. Аби забезпечити належне її проведення працівники Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому спрямовують свою діяльність на налагодження партнерських відносин  з платниками податків,  створення сприятливих умов для подання громадянами декларацій та сплати ними податків. Відтак протягом січня поточного року хмельничани подали вже 120 декларацій, задекларувавши при цьому доходів на загальну суму 23,6 мільйона гривень. У цей же період минулого року було подано 98 декларацій та задекларовано загалом 8 мільйонів гривень доходу.

Водночас в обласному центрі ще залишається чимало громадян, які, будучи зобов’язані відзвітувати про отримані доходи, продовжують нехтувати цим обов’язком. Зокрема, спостерігається намагання приховати доходи від надання в оренду нерухомості, продажу автотранспорту, закордонні заробітки. Не завжди поспішають декларувати свої прибутки й ті, хто отримує їх від надання індивідуальних платних послуг. Наприклад, від ремонту квартир, репетиторства, фото- та відео зйомки, музичного супроводу, догляду за дітьми тощо). Тож податківцям доводиться діяти активніше, аби усі спрямовували належні суми податкових зобов’язань до бюджету. Для цього ними проводиться моніторинг оголошень та реклами щодо надання платних послуг, опрацьовується інформація з інших держав про отримання нашими співвітчизниками закордонних доходів, налагоджується збір інформації з інших джерел.

Останнім часом ми нерідко згадуємо таке поняття, як патріотизм, який, на щастя, став частіше виявлятися у нашому житті. І прояви його можуть бути різними. Якщо людина любить своє місто і державу, переживає за долю рідного краю, дбає про нього у межах власних можливостей, то це – вияв патріотизму. Отже й повага до закону, чесне й прозоре декларування своїх доходів, сплата податків на благо своєї держави і рідного міста чи села також є одним із таких виявів.

– Ми постійно застерігаємо громадян, які й досі ухиляються від декларування доходів, і нагадуємо, що дарма дехто вважає, що його діяльність чи інші способи отримання прибутку залишаються поза увагою контролюючих органів. На сьогодні у розпорядженні податківців – сучасні електронні бази даних та налагоджений обмін інформацією з іншими контролюючими органами та держструктурами, – попереджає начальник Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Валерій Коновальчук.

Головний податківець міста також нагадав, що відповідно до ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи передбачено адміністративна відповідальність – штраф у сумі  від 51 грн. до 136 грн. Водночас стаття 120 Податкового кодексу України передбачає за це порушення ще й штрафну санкцію у розмірі 170 грн.. До того ж при визначенні податкових зобов’язань документальною перевіркою, відповідно до ст. 123, 129 Податкового кодексу України, до основної суми донарахувань додається штрафна санкція у розмірі 25 відсотків визначеного зобов’язання, а також нараховується пеня.

Разом з тим процес декларування доходів передбачає не лише сплату податків, а й обов’язки держави щодо повернення частини коштів у разі використання платниками податків права на податковий кредит (податкову знижку).

Для цього платник податку має подати річну декларацію з метою зменшення свого загального річного оподатковуваного доходу на суму деяких витрат.

До складу податкової знижки  включаються фактично понесені витрати протягом 2017 року (підтверджені документально), а саме:

  • частина суми відсотків за іпотечним кредитом;
  • сума коштів або вартість майна, переданих громадянином у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
  • сума коштів, сплачена закладам освіти за навчання як самого громадянина, так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
  • сума, сплачена за власний рахунок, страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику – резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як самого громадянина, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення;
  • сума витрат із штучного запліднення;
  • сума коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

Зазначені витрати приймаються у розрахунку податкової знижки, враховуючи певні умови та обмеження, передбачені Кодексом.

Минулого року правом на отримання податкової знижки скористалося 2115 хмельничан, яким повернуто понад 2,9 мільйона гривень.

З початку ж поточного року цим правом скористалися 206 громадян, які отримали у вигляді податкової знижки 235 тисяч гривень.

 

До уваги громадян, які мали іпотечні кредити в банку та яким банки повністю або частково списали суми заборгованості!

З 1 січня поточного року в повну силу запрацювала норма ст. 164.2.17 «д» Податкового кодексу України, згідно з якою громадяни мають право розстрочити сплату податкових зобов’язань, визначених за результатами річного декларування на три роки щокварталу сплачуючи податок рівномірними частинами.

Адреса, за якою Ви  можете  подати декларацію про майновий стан і доходи та використати своє право на податкову знижку:

м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 12

Додаткова інформація щодо кампанії декларування громадян розміщена на офіційному  веб-порталі ДФС України та субсайті територіальних органів ДФС у Хмельницькій області, а також на інформаційних стендах у Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Хмельницькому.

Консультації  за тел. 70-17-38

Шановні громадяни!

Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому запрошує  всіх, хто зобов’язаний  задекларувати доходи, отримані у 2017 році, подати декларацію за місцем проживання та  використати своє право на податкову знижку.

Сплата податків – це соціальні програми, могутність держави, світле майбутнє країни!