Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Платники Городоччини вивчали новації електронного адміністрування ПДВ

28.07.2017

Про те, як працюває з 1 липня цього року система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, під час безкоштовного  семінару дізнались платники ПДВ Городоччини.

Відкриваючи семінар, заступник начальника - начальник Городоцького відділення Кам’янець – Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області Наталія Хорошова нагадала присутнім, що система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних та розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, була запроваджена ще з квітня 2017 року. Тоді система працювала у тестовому режимі, тобто з певними послабленнями. А саме, під час виявлення невідповідності процедура, визначена п.201.16 ПКУ, здійснювалась без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі. І от з 1 липня електронна система вже запрацює в повному режимі. А значить блокуватиме реєстрацію ризикових податкових накладних.

Більш детально на новаціях у механізмі електронного адміністрування ПДВ зупинилась  головний державний ревізор - інспектор відділу адміністрування ПДВ, контролю за  відшкодуванням ПДВ, адміністрування податку на прибуток, адміністрування екологічного податку та рентної плати, адміністрування місцевих податків і зборів, камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування Кам’янець-Подільської ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області  Ірина Олішевська. Серед іншого вона зауважила, що автоматизований моніторинг здійснюється фіскальною службою на підставі аналізу звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за встановленою формою.

У результаті моніторингу реєстрація податкової накладної може бути відновлена або ж платнику може бути відмовлено у такій реєстрації.

Щодо порядку інформування платниками органів фіскальної служби про об’єкти оподаткування та об’єкти, які використовуються  при здійснення господарської діяльності (форма 20- ОПП), а також особливості використання безкоштовного програмного забезпечення « Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» проінформувала присутніх головний державний ревізор – інспектор Тетяна Зембіцька.

Підсумовуючи навчання, фахівці Городоцького відділення Кам’янець – Подільської ОДПІ відповіли на питання платників податку на додану вартість та звернули їхню увагу на те, що у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН, платник має право надати Таблицю даних платника податків.