Територіальні органи ДФС
у Хмельницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Щодо застосування п. п. 283.1.4 статті 283 Податкового кодексу України в частині сплати земельного податку за земельні ділянки, які зайняті очисними спорудами

25.09.2015

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі -ПКУ) плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі (п. 269.1 ст. 269 ПКУ). Статтею 270 ПКУ встановлено, що об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком, наведено у ст. 283 ПКУ. Так, п.п. 283.1.4 п. 283.1 ст. 283 ПКУ визначено, що не підлягають оподаткуванню земельним податком землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування, зокрема, паралельні об’їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з’їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди.
При цьому, слід зазначити, що у відповідності до статті 19 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2000 року № 2768-III (зі змінами та доповненнями) (далі -ЗКУ) землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії в залежності від чого і здійснюється оподаткування. В розділах ЗКУ (глави 5-13) визначено, які землі відносяться до тієї чи іншої категорії  та мета їх використання. Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень (ст.20 ЗКУ).
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, які містять сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону (пп. 14.1.42 п. 14.1 ст. 14, п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу).
Виходячи з вищевикладеного, відповідно до п. п. 283.1.4 статті 283 Податкового кодексу України не підлягають оподаткуванню земельним податком земельні ділянки під очисними спорудами, які належать до земель дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування.

До списку